
Електронните учебници, разработени от FCG Ltd., представляват софтуерни мултимедийни продукти, предназначени за самостоятелно обучение по редица предмети в областта на икономиката и финансите. Те могат да бъдат използвани онлайн през Интернет.
Учебниците съдържат определен брой тематично свързани модули, като структурата на всеки следва определена схема: урок, съпроводен с анимация, упражнения и примерни задачи. След всеки раздел и модул има възможност за проверка на нивото на знанията чрез генерираните от учебника тестове. Тази система на активно обучение затвърждава знанията, развива мисленето и способността за решаване на проблемни ситуации.
Изберете учебник: Към учебника
Ползвайки напътствията й, ще можете да интерпретирате реакциите на финансовите пазари спрямо икономическите новини, както и да съставите инвестиционните си планове в съответствие с тях.
Първата част на учебника обяснява пазарните механизми и икономическите индикатори, които ги отчитат. Посочва какво отразяват тези индикатори и как те влияят върху състоянието на валутния, паричния и капиталовия пазари.
Запознава с различни техники за обработка и систематизиране на икономически данни, посредством които се сравняват данни от различен мащаб или публикувани по различно време като: сезонно коригиране и индексиране на данните, използване на дефлатори, превръщане на нива в темпове на растеж и др.
Изучава произхода и значението на всеки индикатор за състоянието на икономиката, лихвения процент и политиката на Централната банка. Учи каква е ответната реакция на фондовия, капиталовия и валутния пазар при промяна на отделните индикатори. Как се формират очакванията за стойностите на индикаторите, кой кога ги публикува в САЩ, Еврозоната и България.
Обяснява как Централната банка /конкретно Федералният резерв/ оперира на пазара. Посочва взаимовръзката между Федералния резерв и другите структури на правителството и как промените в политиката се отразяват върху паричната политика. Анализира се макроикономическата среда, различните парични агрегати и тяхното въздействие върху ръста на БВП и инфлацията.